Salı, Haziran 6
Shadow

Uygun Fiyatlı ve En Güncel Android’e Sahip Nokia 2.2 Türkiye’de

Nokia2.2_

Android 10 işletim sistemine hazır gelen Nokia 2.2, aylık 121 TL’den başlayan fiyatlarla 18 Eylül’de Turkcell’de tüketicilerle buluşuyor.

Nokia telefonlarının evi HMD Global, kısa süre önce dünya çapında tanıtılan Nokia 2.2’nin Türkiye’de Turkcell mağazaları ve turkcell.Com.Tr’de 18 Eylül’den itibaren tüketicilerle buluşacağını duyurdu. 1099 TL’lik peşin fiyatı ve aylık 121 TL’den başlayan ödeme imkanlarıyla tüketicilerle buluşacak telefon, Android Pie işletim sistemiyle geliyor ve en güncel Android tecrübei tüketicilerle buluşuyor. İki yıl boyunca işletim sistemi güncellemelerini ve üç yıl boyunca aylık güvenlik güncellemelerini garanti eden Nokia 2.2, Android 10’a hazır ve her gün daha iyi bir tecrübe sunacak.

Ülkemizdeki tüketici beklentilerine yanıt vermeye çalıştıklarını belirten HMD Global Türkiye Ülke Müdürü Sertaç Şener, “Nokia 2.2 ile beraber Türkiye’deki ürün portföyümüzü genişletmeye devam etmekteyiz. Erişilebilir fiyatlarla en güncel Android tecrübeini kullanıcılarla buluşturma sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm Nokia akıllı telefonlarda olduğu gibi uzun süre yeni kalmaya devam edecek olan Nokia 2.2’nin, yapay zeka tecrübei ve Google Asistan’a tek tuşla erişim gibi sunmuş olduğu özelliklerin tüketicileri memnun edeceğine eminiz” dedi.

Çok yönlü yapay zeka ile desteklenen az ışıkta görüntüleme ve tek düğmeye basılarak ulaşılabilen Google Asistan özelliklerini erişilebilir fiyatlarla sunan yeni Nokia 2.2, sade tasarımı ve 5,7 inçlik modern ekranıyla fark yaratıyor. En güncel tam Android tecrübeini sunmayı hedefleyen Android One programının parçası olarak üretilen ilk 2 serisi Nokia akıllı telefon olma özelliği taşıyor.

Yapay zekâ ile desteklenen az ışıkta görüntüleme ve yaşantınızı üst seviyeye taşımanızı sağlamakta olan teknoloji

Çok yönlü yapay zekâ özelliğini bu fiyatla sunan Nokia 2.2, yeterli ışığın olmadığı zorlu durumlarda bile ayrıntılı resimler çekebiliyor. Kamera aynı anda pekçok görüntü alıyor ve gelişmiş algoritmalar yoluyla daha fazla ışık, ayrıntı ve daha az parazit içeren tek bir görüntü ortaya çıkarıyor. HDR resimler her bir karede çok daha fazla dinamik aralık ile canlı renkler yakalıyor. Dikkatinizi esas odak noktasına çeken Colour Pop, tek renkli resimlerı tam renkli hale getiren Colourise ve en iyi selfie için doğal güzelliğinizi vurgulayan Beautify gibi yapay zekâ ile desteklenen Google Fotoğraf özellikleri sayesinde resimlerda fark yaratmak mümkün oluyor.

Ayrıca tüketiciler “yüz kilidi” ve Google Lens ile en yeni teknoloji trendlerine de Nokia 2.2 ile erişiyor. Telefon, kilidini çaba harcamadan açmayı sağlamakta olan biyometrik yüz kilidi özelliğini taşıyor olan, sınıfının ilk telefonlarından biri olma özelliği taşıyor. Benzer fiyata sahip cihazların tam tersine gelişmiş yapay zekayla yönlendirilen yüz kilidi, isabetli ve sahtekarlığı önleyecek bir tecrübe için derin öğrenme algoritmalarını kullanıyor. Google Lens gözle görülenleri aramaya olanak tanıyor ve bu sayede beğenilen bir ürün görüldüğünde nasıl satın alınacağını öğrenmek için kamerayı ürüne doğru çevirmek yeterli. Benzer şekilde kamerayı bir albüm kapağına doğru çevirerek yeni müzikler keşfedip ve bunları Spotify gibi hizmetler üstünden dinlemek de mümkün.

Modern selfie kamera tasarımı

Nokia 2.2, ekran tasarımındaki son trendleri de sunarak modern bir selfie kamerasına sahip olmasının beraberinde kenardan kenara ekranıyla cep boyutunu muhafaza ederken ekran yüzeyini en üst seviyeye çıkarıyor. 5,71 inç HD+ kenardan kenara ekran, Nokia 2.2’nin hem tek elle kullanılacak kadar kompakt kalmasını hem de büyük bir ekran sunmasını sağlıyor. 400 nit parlaklığa sahip ekran daha canlı bir görüntüleme tecrübei sunarken, pil optimizasyonu için tasarımı yapılmış dört çekirdekli MediaTek A22 CPU yonga setinin gücü ile destekleniyor ve telefonun şarjı bütün gün yetiyor.

Google Asistan’a hızlı erişim

Nokia 2.2, Google Asistan’a ayrılmış özel bir tuş ile Google Asistan’ın en iyi yönlerini bugüne dek sunmuş olduğumuz en düşük fiyatla sunuyor. Google Asistana sorular sorup, yol tarifi almak, arama yapmak ve daha önce hiç olmadığı kadar hızlı şekilde bir şeyler yapmasını söylemek kolaylaşıyor. Düğmeye bir defa basıldığında Google Asistan’a hızlı erişim sağlanırken, uzun basıldığında ise daha fazla istek ve çoklu görevler gerçekleştirmek mümkün.

Nokia telefonlar her gün daha iyi tecrübe sunuyor

Nokia 2.2, Android One programının parçası olan ilk 2 serisi Nokia akıllı telefonu olma özelliği taşıyor. Nokia akıllı telefon portföyünün en güncel Android ve Google tecrübeini sunma geçmişine uygun olarak Nokia 2.2, Android Q’ya hazır. Nokia 2.2 Android 9 Pie ile satışa sunuluyor ve pano, uygulama zamanlayıcısı, dinlenme modu ve gelişmiş rahatsız etme modu da dâhil olmak üzere yeni dijital sağlık araçlarına erişim sunuyor. Nokia telefon, cihaz kullanımını izlemenize ve dikkat dağıtan tüm görsel öğeleri kapatmanıza yardımcı olarak istediğiniz zaman telefondan uzaklaşmanıza olanak veriyor. Slices ve Uygulama Eylemleri gibi diğer özellikler ise bir sonraki işlemi öngörerek yapılacak işi hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamaya yardımcı olan uygulama entegrasyonu ve kısayollar sunuyor. Üstelik Akıllı Pil özelliği sık kullanılmayan uygulamaların pil kullanımını sınırlıyor.

Nokia 2.2, Android One ailesindeki ayrıntılı Nokia akıllı telefon grubuna katılarak Android yenilikleri ve yazılım tecrübelerinin en yeni sürümünü sunuyor. Kutudan çıktığı andan itibaren müthiş depolama ve pil ömrü sunan Android One ailesindeki Nokia akıllı telefonları, üç yıl boyunca aylık olarak sunulmakta olan güvenlik yamalarının beraberinde iki işletim sistemi güncellemesi garantisiyle geliyor. Tüm Nokia akıllı telefonlarında olduğu gibi Nokia 2.2’de de pil ömrünü kısaltan ya da depolama alanınızı dolduran bellek kullanımı yüksek yazılımlar, katmanlar, kullanıcı arabirimi değişiklikleri ve gizli işlemler yer almaz.

Telefon hakkında daha fazla bilgi almak için www.Nokia.Com/phones/en_int/nokia-2 adresini kullanabilirsiniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir