Pazar, Mayıs 28
Shadow

Yerli ve Milli Elektrikli TRAGGER T-Car İlk Kez Teknofest ile Yollarda

Türkiye’nin %100 elektrikli Yeni Nesil Hizmet Aracı TRAGGERT-Car ilk kez Türkiye’nin en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te.

Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel alan Teknofest İstanbul 2019, 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. Etkinlikte, Türk tasarım ve mühendisliğinin ürünü, TRAGGER Yeni Nesil Hizmet Araçları da yer alacak. Ülkemizin milli teknoloji hamlesi hedefleriyle paralel misyona sahip yerli ve milli % 100 elektrikli TRAGGER araçları, Teknofest İstanbul 2019 kapsamında festival alanında “Etkinlik Alanı Ulaşım Sponsoru” olarak görev yapacaklar.

Tasarım, performans, ekonomi, kullanıcı tecrübesi ve çevrecilik açısından üstün özellikler taşıyan TRAGGER ürün ailesinin Transfer Serisi’nin yeni üyesi T-Car ise ilk defa kamuoyuna tanıtılmış olacak. T-Car; turistik tesisler, oteller, tatil köyleri, kampüsler, şehir hastaneleri, hava limanları, fabrikalar, kapalı alanlar ve limanlarda personel ve yük taşıma özelliğini taşıyor.

2, 4, 6 kişilik versiyonlarla genel amaçlı insan taşıma, park, bahçeler, turistik tesislerde hizmet aracı, ambulans hizmeti, güvenlik, yolcu taşıma, şehir hastanelerinde engelli aracıyla taşıma, fabrika içlerinde bakım ekibi aracı gibi farklı fonksiyonlarıyla T-Car, segmentinin yeni nesil araçlarını kullanıcılarla buluşturuyor.

Teknofest Robotaksi Yarışması’nın platform aracı TRAGGER
Otonom araçların gelecekte sürücülü araçların yerini alacak olması sebebiyle bu teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması için çalışmalara hız vermek üzere gerçekleştirilen Teknofest Robotaksi Yarışması için TRAGGER , “otonom ready” araç platformu oluşturdu. Lise, ön lisans, lisans, lisansüstü öğrencileri ya da mezunlarının kişisel ya da takım olarak katılmış olduğu yarışmada, otonom araç teknolojileri alanında özgün tasarım, algoritma ve raporlama konularında yetkinlik kazanılması teşvik ediliyor. Yarışma için sürüş, frenleme ve dümenleme fonksiyonları gibi özel donanımlarla otonom kullanıma hazır hale getirilen TRAGGER platformu üstüne yarışmacıların, kendi otonom sürüş sistem ve yazılımlarını entegre etmeleri isteniyor. Yarışma finalindeyse tek kişilik bir aracın, oluşturulan otonom sürüş algoritmalarının yardımı ile, gerçek bir pist ortamında otonom olarak çeşitli görevleri yerine getirmesi bekleniyor.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir