Cumartesi, Nisan 1
Shadow

İkas ile Kasadaki Şüpheli İşlemlere Son

ikas_SupheliIslem

Yerli bulut tabanlı mağazacılık otomasyonu ve POS yazılımı ikas, birçok işletme sahibinin akıllarında soru işareti olan kasa güvenliği konusunda bir çözüm sunuyor. Satış tamamlanmadan sepetteki ürünler silinirse veya bekleyen işlem ödeme alınmadan silinirse ikas’tan takip edilebilen kasa hareketlerine şüpheli işlem notu düşülüyor. Böylece işletme sahipleri ilgili işlemi anında görüp müdahale edebiliyor.

Yerli bulut tabanlı mağazacılık otomasyonu ve POS yazılımı ikas, işletme sahipleri için çok hassas olan bir konuda çözüm üretiyor. Kasa hareketleri ve güvenliği her işletmede dikkatle takip edilen bir süreç. Gün sonunda kasayla sistemdeki tutarın farklı olması birçok kişinin kabusu. Yanlış işlem mi yapıldı? Müşteri eksik mi ödedi? Personel hatası mı? Tüm bu soru işaretleri ikas’ın “Şüpheli İşlem” özelliğiyle son buluyor.

Kasa güvenliği ve personel takibini içeren şüpheli işlem özelliği sayesinde, mağaza sahibi gün sonunda kasada açık çıktığında ilk olarak ikas’ta ‘Şüpheli İşlem’ olarak etiketlenen durumlara bakarak personelini sorgulayabiliyor ve hemen işlemi bulabiliyor.

Peki ikas’ta hangi durumlarda kasa hareketlerine şüpheli işlem notu düşülüyor? Kasiyer / satış danışmanı, satışı tamamlamadan sepetteki ürünleri siler veya sepeti tamamen sıfırlarsa ve Park’a alınmış bir işlemi ödeme almadan Park’tan silerse işletme sahibi, kasa hareketlerinde şüpheli işlem notunu görüyor. Kasada açık olduğunda bu açığın ne zaman, hangi personel kasadayken meydana geldiğini gösteren sistem sayesinde anında müdahale edilebiliyor, şüpheler ortadan kalkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir