Çarşamba, Haziran 7
Shadow

Minikler Rengârenk Kuş Yuvalarıyla İTÜ’de

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla GreenMetric’ göre Dünyanın 67. Avrupa’nın 32. En Yeşil Kampüsünde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

İTÜ, Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Ayazağa kampüsünde eğlenceli ve anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kampüsteki ağaçlar miniklerin kuş yuvalarıyla renklendi.

İTÜ Rektörlüğü ve İTÜ Gönüllülük Kulübü öğrencileri tarafından kampüste ağırlanan İstanbul Bahçelievler Yayla İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri İTÜ’lülerle birlikte kampüsteki ağaçlara kendi boyadıkları kuş evlerini yerleştirdi.

İTÜ Ayazağa Yerleşkesi bugün renkli görüntülere sahne oldu. Bahçelievler Yayla İlkokulundan 100’e yakın öğrenci İTÜ’lü öğrencilerle birlikte kampüsteki ağaçlara kendi boyadıkları kuş evlerini astı. Öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte kampüste çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli bir zaman geçirdi.

Etkinlikte, miniklerin kendi elleriyle, yenilenebilir malzemeyle yaptıkları ve rengârenk boyadıkları kuş evlerini Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde kampüsteki ağaçlara astı.

Yeşil kampüste ağaçların arasında koşturan minik öğrenciler, hayvanları koruma bilinci kazanırken, İTÜ Gönüllülük Kulübü üyesi öğrencileriyle oyunlar oynadı ve doyasıya eğlendi.

Doğayı ve hayvanları koruma bilinci için İTÜ’deler

Etkinlik hakkında konuşan İTÜ Gönüllülük Kulübü Başkanı Furkan Meydan, “7 aktif proje 1000’e yakın gönüllüyle üniversitemizde sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. Bugün, 25 gönüllü arkadaşımızla birlikte sahadaki çocuklarımıza doğa ve hayvan sevgisini aşılamak onları daha da bilinçlendirmek için buradayız. Miniklere, yardımcı olduk ve onlarla beraber eğlendik. ”dedi.

Bahçelievler Yayla İlkokulu Müdürü Hüseyin Bayrak ise 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, ”Öğrencilerimize doğa ve hayvan sevgisini aşılamak için bugün, öncelikle okulumuzdaki panolarımızı süsledik. Kuş yuvalarımızın bir kısmını okulumuza astık. Öğretmenlerimiz eşliğinde 3 sınıftan 96 öğrencimiz ile İTÜ’ye misafiriz.Kapılarını bizlere açtıkları için son derece mutluyuz. Rektörümüze, il müdürümüze, ilçe müdürümüze, kaymakamımıza ve burada bizimle olan İTÜ Gönüllülük Kulübü öğrencilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir