Çarşamba, Haziran 7
Shadow

Teknoloji Devi Cisco’dan Küçük İşletmelere Yönelik Yeni Yatırımlar

Cisco küçük ölçekli işletmelere yönelik çözümlerini ve bu alandaki yatırımlarını duyurdu. İşletmelere yönelik tasarlanan ‘Cisco Designed for Business’ ürün yelpazesi, küçük işletmeler için doğru ürünü doğru fiyatlarda sunacak. Küçük işletmelere odaklanan iş ortaklarını teşvik etmek için iş ortaklarına yönelik programlara yapılan yatırımlar artacak

CİSCO, ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleşen Cisco İş Ortakları Zirvesi’nde, küçük ölçekli işletmelere (Small Business) yönelik yatırım vaatlerini yeniledi. Yenilenen vaatler Cisco’nun müşterilerine ve iş ortaklarına; basit, güvenli ve esnek bir ürün yelpazesi, özel Cisco desteği, uzun vadeli farkındalık kampanyası ve küçük işletmelerle ilgili fırsatlara yatırım yapmalarını teşvik için iş ortaklarına daha fazla yatırırım imkânı sunmayı kapsıyor.

Küçük işletme büyük iş

Günümüzde küçük işletmeler “büyük iş” olarak anılıyor. Küçük işletmeler, küresel GSYH’nin üçte ikisini kapsayan milyonlarca şirketi temsil ediyor. Ve bugünün dünyasında her zamankinden daha çok değişiklikle karşı karşıyalar. Sayısı her geçen gün artan ve dijital deneyim, mükemmel müşteri hizmetleri ve basit kullanıcı ara yüzü beklentisi içinde olan teknoloji konusunda bilgili bir müşteri tabanına hitap etmek zorundalar. Bulut ve web-tabanlı uygulamaların kullanımının artmasıyla, güçlü ve güvenli bir ağ, tüm küçük işletmelerin olmazsa olmazı…

Cisco’nun ‘Cisco Designed for Business’ markası altında toplanan yeni ürün yelpazesi de küçük işletmelerin büyümesine yardımcı olmak için doğru ürünleri doğru fiyatlarla sunuyor. ‘Bu yeni ürün yelpazesi küçük işletmelerin güvenli bir şekilde ağa bağlanmalarını, bilgi işlem faaliyetlerini yürütmelerini ve iş birliği yapmalarını sağlayacak çözümler sunuyor. Ürün yelpazesine yeni eklenenler arasında Cisco Business Kablosuz Erişim Noktaları, yeni Meraki Go çözümü ve küçük işletmeler için birinci sınıf Catalyst serisi anahtarlara uygun maliyetli bir erişim noktası olan yeni Catalyst 1K anahtarı yer alıyor.

Amaç, büyümeye odaklanmalarını sağlamak

Cisco’nun Küçük İşletmeler Bölümü Başkanı Marc Monday konuyla ilgili olarak, “Değişimin hızı ve dönüşüm olağanüstü. Her boyutta işletme güncel kalmak, rekabet etmek ve verimliliği yönetmek için mücadele ediyor. Cisco’nun amacı küçük işletmelere de büyük boyutlu işletme müşterilerimize sunduğumuz, sınıfının en iyisi teknolojik özelliklere sahip çözümleri sunmak; bunu yaparken de eş zamanlı olarak basitliği ve kullanılabilirliği dengeleyerek müşterilerin, onlar için esas önem taşıyan ‘büyüme’ye odaklanmalarını sağlamak” diyor.

Cisco, yeni Sanal Talep Merkezi (VDC) ile küçük işletmelerin taleplerine daha hızlı yanıt veriyor. VDC, Cisco’nun pazarlama faaliyetlerinin sonucu olarak ortaya çıkan talepleri, müşteriyle az temasla ya da hiç temasa gerek kalmadan karşılıyor. İş ortakları için VDC, uygulanması mümkün fırsatlar sunarken, müşteriler için de daha hızlı yanıtlama süresi ve uzmanlara anında erişim anlamına geliyor.

Cisco ayrıca küçük işletmeler pazarını iyi anlayan iş ortaklarına yönelik yatırımlarını da önemli düzeyde artıracak. Bu iş ortaklarının kârlılıklarını artırmalarına ve büyümelerine yardımcı olunacak.

Kilit önem taşıyan değişiklikler

  • Yeni ‘Perform Plus’ teşviki: Global bir performans teşviki olan bu teşvikle orta ve küçük ölçekli müşterilere odaklanan iş ortakları üçer aylık dönemlerde para iadesi ile ödüllendiriliyor.Cisco ayrıca hedeflenen büyümeye yönelik davranışlar sergileyen ancak diğer teşviklerden yararlanamayacak olan iş ortaklarına yönelik yatırımlarını artırıyor. Bu teşvik 2020’nin 3. çeyreğinde sunulmaya başlanacak.
  • ‘CMSP Express’ Programı: Küçük işletme müşterilerine satış yapan servis sağlayıcı firmalara ((MSPs) yönelik tasarlanmış olan Bulut ve Yönetimli Hizmet Programı (CMSP) yenilendi.
  • X-Sell’e tüm dünyada erişilebilecek: İş ortakları ile ortak yatırımla oluşturulan ve Cisco’nun liderliğindeki eğitimleri ve ortak satışı içeren satış topluluğu X-Sell, artık küçük işletme fırsatlarını da kapsayacak.
  • Kolaylaştırılmış sözleşme onay süreci: İş ortaklarının hızlı gelişen pazarda daha süratli hareket etmelerine olanak sağlayan ve belli boyutların altındaki sözleşmelerin onay sürecini önemli ölçüde hızlandıran bir yenilik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir