Cumartesi, Nisan 1
Shadow

PlayerUnknown’s Battlegrounds en çok konuşulan oyun oldu

Oyun üzerine en fazla tweet atan ülke Japonya olurken Türkiye’de milyonlarca oyuncuyu bir araya getiren Twitter’da en fazla konuşulan oyunlar PlayerUnknown’s Battlegrounds, League of Legends, Counter Strike, Grand Theft Auto olarak sıralanıyor. Türkiye’de en çok konuşulan takım ise G2 Esports oldu.

Her şeyin konuşulduğu ve kitleleri tek bir etiket üzerinden bir araya getirme gücüne sahip Twitter’da, oyun kitlesi giderek büyüyor. En büyük spor kulüplerinin ve popüler oyun hesaplarının yer aldığı Twitter’da e-spor meraklıları da kolaylıkla birbiriyle etkileşim içine girerken hem turnuvalar hakkında bilgi sahibi oluyor hem de gündemin nabzını yakalıyor. Oyun dünyası hakkında tweet atanların sayısı da her geçen gün artarken Twitter bu alanda en doğru mecra olmayı sürdürüyor.

Bunu rakamlar da doğruluyor. 2019’un ilk yarısında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artışla oyunlar hakkında 500 milyondan fazla tweet atıldı. Yılın başından bu yana ise bir önceki yılın aynı dönemine göre (ilk 9 ayı kapsayan) yüzde 30 artışla 700 milyon tweet atıldı. Her geçen gün daha fazla insan oyunlar hakkında daha fazla tweet atarken 2019’da en fazla tweet atan ülke ise Japonya oldu.

Bu yıl Türkiye’de Twitter’da en çok konuşulan oyunlar:

PlayerUnknown’s Battlegrounds

League of Legends

Counter-Strike

Grand Theft Auto

FIFA

Türkiye’de geçen ay en çok konuşulan e-spor takımları:

G2 Esports

1907 Fenerbahçe

Funplus Phoenix

Fnatic

Invictus Gaming

Oyun üzerine en fazla tweet atan ülkeler:

  1. Japonya
  2. ABD
  3. Güney Kore
  4. İngiltere
  5. Brezilya

Türkiye’den çıkan espor oyuncuları da başarılarını tazelerken fanlarıyla etkileşime geçmekten geri durmuyor. Epor hakkında çıkan son haberleri ve oyun sektörüne ilişkin tüm sohbetlere katılmak üzere @TwitterGaming hesabını takip edebilirsiniz.

Espor hakkında en güncel gelişmeleri takip edebileceğiniz Twitter hesaplarını ise sizin için derledik.

En popüler spor kulüplerinden biri olan 1907 Fenerbahçe Espor adresi Twitter’da 80 binden fazla takipçisini bilgilendiriyor.

 

League of Legends e-spor resmi Twitter hesabının 76 binden fazla takipçisi var ve efsanevi oyunun fanları bu platformdan kolaylıkla takip edilebiliyor.

 

Oyun ve e-spor dünyasındaki en yeni gelişmeler, turnuvalar, canlı yayınlar ve bol sürprizli etkinliklerin paylaşıldığı Sporx Espor hesabının Twitter’da takipçi sayısı 16 bin.

 

 

Yaklaşık 49 bin takipçisi olan Matbet en heyecanlı e-spor karşılaşmalarına yer verirken takipçilerini her daim beslemeyi ihmal etmiyor.

 

 

30 bin takipçisi olan Esporin, Twitter’da takipçilerini en güncel e-spor haberleri ve karşılaşmaları hakkında bilgilendiriyor.

 

FanatikEspor hesabı da spor gazetesi Fanatik’in resmi Twitter e-spor hesabı olarak yaklaşık 3 bin takipçiyi her gün bilgilendirerek e-sporun nabzını tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir