Pazar, Mayıs 28
Shadow

Redmi Note 8, 2019 sonunda en çok satan Android telefon oldu

Küresel teknoloji pazarının önde gelen analist şirketlerinden Canalys’in yeni açıkladığı veriler, Xiaomi’nin Android akıllı telefon pazarındaki büyük başarısını ve güçlü konumunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Xiaomi’nin iki önemli modeli Redmi Note 8 ve Redmi Note 7 Canalys’in açıkladığı verilerde küresel pazarda üst sıralarda yer alıyor.

Canaly’s raporuna göre Xiaomi açısından öne çıkan çarpıcı veriler şu şekilde:

  • Canalys’e göre 2019’un 4. çeyreğinde Global Top Smartphones listesinin ilk sırasında en çok satan Android telefon olarak Redmi Note 8 yer alıyor.
  • Xiaomi’nin bir diğer modeli olan Redmi Note 7 de Global Top 10 Smartphones listesine girme başarısı gösterdi.
  • Canalys’in verilerine göre Xiaomi ayrıca ilk 10 arasına giren tek Çin’li üretici olma konumunda bulunuyor.

Redmi 8’in başarısının ardında üstün özellikleri yatıyor.

Xiaomi, Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro’yu geçtiğimiz sene Ağustos ayında lanse etti. Redmi Note 8 Pro, şirketin Samsung GW1 sensörünü kullanan ilk 64 megapiksel kameralı akıllı telefonu olma özelliği taşıyor. Cihaz aynı zamanda en yeni MediaTek® Helio ™ Gg0T yonga setini kullanıyor. Redmi Note 8 ise 48MP dört kameranın yanı sıra 18W hızlı şarj özelliği sunarken, Redmi Note ailesinin en güçlü ses sistemini kullanıyor.

Xioami’nin küresel pazarlardaki başarısı sürüyor.

Canalys’in raporunun yanı sıra Xiaomi’nin küresel başarısını gösteren araştırmalar yayınlanmaya devam ediyor. Bir kaç gün önce Clarivate Analytics Plc tarafından yayınlanan Derwebt Top 100 Global Investors rapora göre, Xiaomi Çin anakarasında gösterilen üç şirketten biri olarak listede yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir