Salı, Haziran 6
Shadow

Evden Şirket Kurulumuna Talep Artıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafeyi korumak amaçlı evde kaldığımız bu günlerde şirket kurmak isteyenler vergi dairesine, notere, ticaret odasına gitmeden mukellef.co ile 10 dakikada şirket kurabiliyor. Şirket kurmak için ihtiyaç duyulan tüm süreci online sistemde kullanıcısı olan mali müşavirler ile takip eden mukellef.co ön muhasebe, e-fatura işlemlerini de bünyesinde barındırıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının önüne geçebilmek için evden çıkmadığımız ve uzaktan çalışma sistemiyle işlerimizi yürüttüğümüz bu süreçte evden şirket kurmak isteyenlerin de sayısı arttı. Dışarı çıkmadan, vergi dairesine, notere, ticaret odasına gitmeden şirket kurmak isteyenler mukellef.co ile 10 dakikada hayal ettikleri şirketi kurabiliyor. Mali müşavirler ile şirket kurmak isteyenleri bir araya getiren mukellef.co, şirket kurulumu için gerekli olan belgeleri online sistem üzerinde topluyor ve mali müşavirin incelemesinin ardından şirket kurulum işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Şahıs şirketi kurmak 10 dakika

mukkellef.co, şirket kurulumu için ilk adımda gerekli olan kişisel ve işletme bilgilerini platforma ulaştırarak sistem üzerinden bir kayıt açıyor. Toplanan belgeler ise mükellef.co üzerinden müşterilerini yöneten mali müşavirler tarafından inceleniyor. Mali müşavirin onayı ile şirket kurulumu tamamlanıyor. mukellef.co aynı zamanda ön muhasebe, e-fatura, e-arşiv gibi dijital dönüşüm adımlarında hizmet almak isteyen kullanıcılara da destek veriyor.

5 bin kullanıcı hedefleniyor

Paraşüt, Foriba, Scotty, İdeasoft ve İyzico gibi iş ortakları bulunan mukellef.co kurucu ortağı Okan Şafak, 2020 yılında hayata geçirdikleri bu girişimde yıl sonuna kadar 5 bin kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini söylerken, “Koronavirüs salgını ile mücadelede herkesin evinde olduğu bu süreçte kurye hizmetlerine daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Bu bağlamda kurye şirketi kurma başvuruların %40, online eğitim veren öğretmenlerin şahıs şirketi kurma sayıların %20 artış gösterdi. mukellef.co aracılığıyla şirket kurulan alanlar arasında yiyecek, reklam ve organizasyon sektörleri bulunuyor. Bunun yanı sıra bilgisayar programlama uzmanı, mimar, mühendis, doktor, avukat, tercüman ve hatta hakemler de bireysel olarak şirket kuruyor. Bu dönemle birlikte şirket kurmanın mukellef.co gibi start-uplar sayesinde ne kadar çabuk olabileceği deneyimlenecek ve bundan sonra bu tip platformlar aracılığıyla şirket kuracakların sayısı artacak. Biz mukellef.co olarak sadece şirket kurulumu değil bir şirketin temel ihtiyacı olan ön muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv, e-SMM, e-İmza, sanal ofis, marka tescil, e-Ticaret altyapısı gibi ihtiyaçlarını iş ortaklarımız aracılığıyla sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemde ise mevcut iş ortaklık yapımızı büyütmeyi ve kullanıcılarımıza mukellef.co cüzdan, mukellef.co kart gibi çeşitli avantajlardan faydalanabilecekleri yeni hizmetler sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir